Közigazgatási Továbbképzési Intézet

Közigazgatási vizsgák tananyagainak felülvizsgálata és hatályosítása

A 2022. évi országgyűlési választások után bekövetkezett jogszabályi változásokra figyelemmel a Nemzeti Közszolgálati Egyetem megkezdte a közigazgatási szakvizsga, valamint a közigazgatási és az ügykezelői alapvizsga tananyagainak felülvizsgálatát.

A közigazgatási szakvizsga esetében a hatályosítással érintett tananyagrészeket tartalmazó tájékoztató füzetek 2022. augusztus 15-ig publikálásra kerülnek honlapunkon.

A kötelező és a választható tárgyi tananyagok egységes formátumban 2022. szeptember 1-től lesznek elérhetőek honlapunkon:
Közigazgatási szakvizsga

2022. szeptember 1-jét követően a felkészítés és a számonkérés (ismétlő- és halasztott vizsgák esetében is) már a hatályosított tananyag alapján történik.

A közigazgatási és az ügykezelői alapvizsga
esetében a hatályosítással érintett tananyagrészeket tartalmazó tájékoztató füzetek 2022. július 15-ig publikálásra kerülnek honlapunkon.

A tananyagok egységes formátumban 2022. augusztus 1-től lesznek elérhetőek honlapunkon:
Közigazgatási alapvizsga
Ügykezelői alapvizsga

2022. augusztus 1-jét követően a felkészítés és a számonkérés (ismétlő- és halasztott vizsgák esetében is) már a hatályosított tananyag alapján történik.