Az Egyetem Közigazgatási és Továbbképzési Intézete (KTI) a 2023 decemberében elfogadott fenntartható, környezettudatos, társadalmi és szociális szempontokat is figyelembe vevő vállalati felelősségvállalás ösztönzését szolgáló hazai ESG-szabályozás nyomán célul tűzte ki az ESG-szemlélet beépítését a közszolgálati továbbképzési rendszerbe.
A környezeti, társadalmi és vállalatirányítási (ESG-) szempontok a jövőben meghatározó elemévé válnak az Egyetem és a KTI képzési portfóliójának, hiszen a fenntartható és etikus közigazgatás alapvetés a jövő generációi számára. Az ESG-szemlélet beépítése a közszolgálati továbbképzési rendszerbe hozzájárul ahhoz, hogy a közszolgálatban dolgozók képesek legyenek hosszú távú, felelős döntéseket hozni, megértsék a fenntarthatósági célok elérésének eszközeit, és reagálni tudjanak nemcsak a nemzetközi, de a hazai jogszabályi változásokra is.
A 2024 tavaszán megkezdett, ESG-szakemberek képzésének kialakításával kapcsolatos fejlesztési munka eredményeképpen létrejött az ESG-tanácsadó részismereti képzés, melynek vállalt célja olyan szakemberek képzése, akik alapos elméleti és gyakorlati ismeretekkel rendelkeznek a környezeti, társadalmi és irányítási szempontoknak a gazdasági és ügyviteli folyamatokba való integrálásában.
Ezen munka elismeréseképpen 2024. december 4-én a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség által lebonyolított Partnerségben a fenntarthatóságért: együttműködési lehetőségek az ESG felkészülés jegyében elnevezésű rendezvény keretében vehette át az Egyetem képviseletében Dr. Kemény Gábor Fejlesztési Rektorhelyettes, a képzés akkreditált ESG-tanácsadó oktatója, Dr. Méhes Tamás, az ÁNTK oktatási dékánhelyettese és a képzés szakfelelőse, valamint Dr. Varga Balázs, a KTI képzésfejlesztésért felelős irodavezetője az ESG-tanácsadói képzés akkreditációjáról szóló tanúsítványt, melyet az országban először a Nemzeti Közszolgálati Egyetem kapott meg.