Az Igazságügyi Minisztérium és az Egyetem évek óta tartó együttműködése keretében a KTI a 2024. évben is két áldozatsegítéssel foglalkozó továbbképzési programot készített a Minisztérium munkatársainak közreműködésével, amelyek először – a tavalyi évhez hasonlóan – az Igazságügyi Minisztérium Áldozatsegítési Konferenciáján kerültek bemutatásra.
A rendezvényen dr. Tuzson Bence Igazságügyi Miniszter a Minisztérium kiemelt feladatának nevezte az áldozatsegítést, és köszönetet mondott az áldozatsegítési rendszerben dolgozó munkatársainak. A felszólalók között volt Király Nóra, az áldozatsegítő központok kommunikációjáért felelős miniszteri biztos, aki kiemelte az áldozatsegítésben dolgozók és a központok mellett a rendőrség, a kormányhivatalok, a civil és segélyszervezetek, cégek, oktatási intézmények együttműködésének fontosságát.
A konferencián a Közigazgatási Továbbképzési Intézetet dr. Németh Zsanett, a Továbbképzés-fejlesztési és Módszertani iroda irodavezető-helyettese képviselte, aki hozzászólásában bemutatta a tisztviselők számára nyújtott továbbképzési programkínálatot, kiemelve az élethosszig tartó tanulás fontosságát, valamint az Egyetem azon törekvését, hogy a közigazgatási szakmai ismeretek mellett szemléletformáló, értékorientáló képzéseket is nyújtson a tisztviselők számára.
Az idei évben elkészült két program, a „Kapcsolati erőszak, emberölés – Áldozatsegítés III.” és az „Unokázós csalás, utcai támadás – Áldozatsegítés IV.” is ezen szemléletformáló képzések sorába illeszkedik, melyek, bár különböző témákat járnak körbe, ugyanakkor közös céljuk az, hogy az állampolgár könnyebben felismerhesse és azonosíthassa a helyzetet, melyben egy személy áldozati szerepbe kerül, megismerhesse a segítségnyújtás formáit és lehetőségeit, hiszen minden állampolgár jelzőrendszeri taggá válhat. A képzések üzenete, hogy a probléma észlelése vagy annak gyanúja esetén mindenki számára – akár anonim módon is – fennáll a lehetőség arra, hogy az áldozat számára segítséget nyújtson a jelzés megtételével.